Перший національний збір тренерів з міжнародного гуманітарного права

Перший національний збір тренерів з міжнародного гуманітарного права

Минулими вихідними панорамний зал готелю Баккара в Києві став місцем, де міжнародне гуманітарне право та новітній напрям – гуманна освіта – об’єдналися та об’єднали собою однодумців. Загальнонаціональний збір тренерів та майстер-тренерів з міжнародного гуманітарного права Товариства Червоного Хреста України відбувся вперше за час активної підготовки тренерів та їх просвітницької діяльності з 2017 року.

Спільний проект Фінського Червоного Хреста та Червоного Хреста України з підготовки тренерів з міжнародного гуманітарного права та принципів діяльності Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця розпочався в 2017 році. Мета проекту – створення спільноти тренерів Товариства з міжнародного гуманітарного права по всій країні, щоб вони допомагали людям розуміти, поважати і використовувати принципи гуманності в повсякденному житті, а також сприяти розвитку суспільної свідомості і громадянської відповідальності.

Захід проходив 15 та 16 лютого та був організований Товариством Червоного Хреста України за підтримки міжнародних партнерів, зокрема Фінського Червоного Хреста та Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Перш за все, зібрання стало підсумком діяльності тренерів за 2017–2019 роки. Окрім обміну досвідом, роботи над помилками, обміну цікавими ноу-хау та покращення комунікації між учасниками проекту, тренери змогли покращити свої знання з міжнародного гуманітарного права та освітньої методології завдяки спікерам-фахівцям.

Презентували цінні знання, а також відповідали на складні запитання тренерів: радник Президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Тимур Робертович Короткий; головний юридичний радник делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Маріана Чакон Лозано; делегат з питань МГП Фінського червоного Хреста в Україні, майстер-тренерка з МГП та волонтерка, Іріс Хільтунен; Представник Української Гельсінської спілки з прав людини, координатор напрямку неформальної освіти, учасник ініціатив з поширення міжнародного гуманітарного права Максим Єлігулашвілі.

Щодо ініціатив головних учасників цього заходу – тренерів та майстер-тренерів з міжнародного гуманітарного права, то чудовим доповненням стали ввідний тренінг «Інструмент Сторітелінгу у веденні тренером заняття з МГП» (Христина Боровкова) та інтерактивна гра за методикою програми «Youth as Agents of Behavioural Change» – Молодь як агенти позитивних поведінкових змін (Софіко Харчалава, Андрій Скороход, Надія Смоляга, Олександр Квасов). Неформальну частину, покликану сприяти командоутворенню та пожвавленню спілкування, провела координатор освітніх програм Товариства Людмила Макарова.

І Національний збір тренерів ТЧХУ з МГП, Київ

Share this post