Інформування про мінну небезпеку рятує людські життя на сході України

Інформування про мінну небезпеку рятує людські життя на сході України

Вже п’ятий рік проблема замінованих та потенційно небезпечних територій залишається однією з найактуальніших у зоні ведення бойових дій на Донбасі. Особливо місцеві жителі, які проживають поблизу лінії розмежування або в населених пунктах, де раніше відбувалися бойові дії, кожен день стикаються з ризиками мінної небезпеки та вибухонебезпечних залишків.

Товариство Червоного Хреста України реалізує програму «Більш безпечніша поведінка / підвищення обізнаності населення про ризики мін та вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ)» в Донецькій та Луганській областях за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Уже пройшли навчання 13 волонтерів-тренерів з Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки в Донецькій обл. і Сєвєродонецька, Гірського, Золотого в Луганській обл. Тренери програми з 2018 року формують у місцевого населення навички безпечної поведінки на випадок знаходження вибухонебезпечного предмету. І ця діяльність не є марною.

5 березня учень 8-го класу Золотівської опорної загальноосвітньої школи №5 йшов додому і побачив розтяжку на узбіччі дороги. Хлопець, який раніше прослухав інформацію щодо правильної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів від тренерів з мінної небезпеки Товариства Червоного Хреста, не розгубився і не пішов далі, а обережно відійшов і зателефонував класному керівнику. Прийшовши до школи, він детально розповів про місце знаходження небезпеки, і вчитель одразу викликав поліцію, яка приїхала, огородила і вилучила знахідку. Завдяки вчинку школяра ніхто з місцевих жителів не постраждав. Це є дуже важливим прикладом, що спонукає розвивати програму з інформування населення про ризики мін для мінімізації нещасних випадків, оскільки кожен може опинитися в складній ситуації і завдяки цим корисним знанням можна уникнути трагедії.