Проект ProVoice: Червоний Хрест взяв участь у семінарі в Болгарії
20 і 21 березня 2019 року у Національному навчальному центрі Болгарського Червоного Хреста біля Софії, Болгарія, відбувся Міжнародний експертний семінар у рамках проекту “Посилення ролі волонтерів і населення в галузі цивільного захисту (ProVoice)”, одним із учасників якого є Товариство Червоного Хреста України.
Семінар зібрав представників партнерів проекту “ProVoice” разом з представниками органів цивільного захисту з Білорусі, Молдови та України. Також у заході взяли участь експерти національних товариств Червоного Хреста з Фінляндії, Угорщині, Італії та Латвії, які входять до експертної ради проекту.
Семінар мав на меті створити для учасників з усіх організацій можливість дізнатися про поточну ситуацію в Білорусі, Молдові та Україні у сфері управління волонтерами, спонтанного волонтерства та інформування населення, обмінятися передовим досвідом і викликами та розробити глобальні рекомендації та ключові повідомлення для покращення цих трьох основних питань, на які спрямовано проект “ProVoice”.
У формі відкритого форуму для обміну ідеями учасники мали можливість ознайомитися з
- мобільним додатком з реагування на надзвичайні ситуації та катастрофи, першої допомоги та волонтерства в Білорусі,
- матеріалами та інструментами, які використовуються в Болгарії та Австрії для підвищення обізнаності населення – наприклад, сімейний комплект для надзвичайних ситуацій та сімейний план,
- дослідженням з управління спонтанними волонтерами під час реагування на повінь в Угорщині,
- організацією внутрішньої підготовки та реагування на надзвичайні ситуації в Данії,
- новими підходами до управління волонтерами під час надзвичайних ситуацій у Фінляндії,
- новою ініціативою щодо вимірювання соціального впливу волонтерства в Італії,
- системою та роботою рятувальників-волонтерів у Молдові,
- діяльністю з підвищення обізнаності населення та цивільними навчаннями в Латвії,
- добре розробленою системою управління спонтанними волонтерами в Австрії (“Команда Австрія”),
- діяльністю волонтерів загонів швидкого реагування під час подій на Майдані в Києві в Україні та подальшим розвитком і організацією системи цивільного захисту в Україні.
В результаті активного обміну успішними практиками, учасники проаналізували та спільно розробили набір глобальних рекомендацій щодо кожної з трьох основних тем семінару, які були посилені практичними ключовими повідомленнями для основних зацікавлених сторін, включаючи уряди, органи цивільного захисту, громадські організації, волонтерів та населення. Добрі практики та ідеї були визначені учасники з Білорусі, Молдови та України визначили найкращі практики для подальшого розгляду та можливого застосування в національному контексті.
Семінар дав прекрасну можливість для учасників з 10 країн, залучених до реагування на надзвичайні ситуації, управління волонтерами та освіти населення щодо стихійних лих, обговорити поточні питання у сфері цивільного захисту, обмінятися передовим досвідом та експертним досвідом, і врешті-решт, встановити дружні та робочих відносини, які потенційно можуть стати гарною основою для подальшої співпраці на наступних етапах проекту “ProVoice”.