Делегація Товариства на чолі з Генеральним директором здійснила візит у Донецьку та Луганську області
23-27 липня відбувся візит у Донецьку та Луганську області представників Національного комітету Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) – Лілії Білоус, Генерального директора, Олени Михальчук, фінансового координатора програм співробітництва з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, та Марії Єрьоменко, менеджера з комунікаційних технологій. Для ознайомлення та оцінки діяльності за напрямком психосоціальної підтримки в регіоні до представників Національного комітету приєдналася Ольга Русакова, делегат Данського Червоного Хреста.
Візит був здійснений з метою визначення гуманітарних потреб населення, яке постраждало від збройного конфлікту на сході України, посилення координації з місцевими органами влади та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, вивченням умов діяльності волонтерів і співробітників Товариства, обговорення питань організаційного розвитку та фінансової стійкості місцевих осередків ТЧХУ, розвитку волонтерського руху тощо – заради ефективної реалізації гуманітарної діяльності Товариства в Донецькій та Луганській областях.
23 липня делегація відвідала м. Курахово (Донецька обл.), де ознайомилася з діяльністю місцевого осередку Товариства, потребами внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, яке постраждало в період збройного конфлікту на сході України, в тому числі в психосоціальній підтримці. Після цього делегати вирушили у міста Маріїнка та Красногорівка, які знаходяться поруч із лінією розмежування збройного конфлікту, де зустрілися з отримувачем допомоги за проектом у партнерстві з МКЧХ з відновлення житла, а також бригадами будівельників, які задіяні у проекті.
У цей самий день делегація ознайомилася з роботою Мирноградської міської організації ТЧХУ, а також познайомилася з діяльністю з психосоціальної підтримки за участі бенефіціарів: демобілізованих військовослужбовців та їхніх дітей.
24 липня відбулася зустріч представників Національного комітету зі співробітниками Костянтинівської міськрайонної організації, а після цього – переїзд у м. Авдіївка, яке наближено до зони збройного конфлікту. Мета візиту в це місто – зустріч із творчими керівниками лялькового театру, який з жовтня 2017 року влаштовує вистави для дітей за підтримки Національного комітету Товариства і Міжнародного Комітету Червоного Хреста. У виставах грають як звичайні підлітки, так і молоді волонтери Червоного Хреста. І участь у створенні вистави, і просто її перегляд — це та вкрай важлива психосоціальна підтримка, яка надається дітям і підліткам Авдіївки, які відчувають постійний стрес.
Згодом делегація у м. Краматорськ зустрілася з представниками Донецької обласної державної адміністрації на чолі з заступником голови Юрієм Стокозом. Лілія Білоус, Генеральний директор Національного комітету Товариства, розповіла про діяльність Червоного Хреста у області, зробивши акцент на організаційному розвитку осередків Товариства. Присутні обговорили співпрацю у сфері допомоги постраждалим від збройного конфлікту та домовилися про подальше співробітництво.
У той самий день делегація поспілкувалася з робочих питань зі співробітниками Виконавчого комітету Донецької обласної організації Товариства, який очолює Світлана Єрохіна.
25 липня у м. Слов’янськ делегація відвідала відремонтовані об’єкти охорони здоров’я — лабораторії і фізіотерапевтичного відділення Вузлової лікарні міста Слов’янська, а також жіночої консультації КЛПЗ «Пологовий будинок».
Всі роботи по відновленню об’єктів були проведені в рамках спільного проекту Товариства Червоного Хреста України та Люксембурзького Червоного Хреста за підтримки німецької федеральної компанії «Організація міжнародного співробітництва GIZ».
У цей самий день делегація відвідала м. Лиман, де зустрілася з колективом Лиманської районної організації та отримувачами допомоги проекту з підтримки домогосподарств, який реалізовувався Товариством за підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Бенефіціари поділилися своїми історіями успіху та складнощами, з якими вони зіткнулися при реалізації своєї справи, а Генеральний директор Національного комітету розповів про організацію проекту на міжнародному та національному рівнях.
25 липня делегація відвідала м. Сєвєродонецьк, де зустрілася з головою субделегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Сєвєродонецьку Лоренцо Редаліє. Пізніше, на зустрічі зі співробітниками та волонтерами Товариства, делегати ознайомилися з діяльністю Луганської обласної організації Товариства та її підвідомчих організацій, потребами внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, яке постраждало в період збройного конфлікту на сході України, взаємодією з органами місцевої влади та МКЧХ тощо.
26 липня відбувся візит на контрольно-пропускний пункт у смт. Станиця Луганська, де працює пункт допомоги Червоного Хреста. Кожного дня пункт переходять понад 11 тис. людей, і 3 – 3,5 тис. користуються послугами пункту допомоги. За перше півріччя 2018 року завдяки волонтерам Товариства Червоного Хреста України понад 466 тисяч осіб, які перетинали лінію зіткнення, скористалися послугами пункту допомоги, який встановлено за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Там люди можуть сховатися від спеки чи дощу, відпочити, випити води або чаю, підзарядити телефон, отримати першу допомогу у разі необхідності, виміряти тиск.
Цього ж дня делегація у смт. Новоайдар зустрілася з директором Комунальної установи «Луганська обласна база спеціального медичного постачання» Миколою Пекалєвим, робітниками складу та ознайомилась з умовами зберігання гуманітарного вантажу ТЧХУ як частини регіонального запасу на випадок надзвичайної ситуації.
Після зустрічі з головою Новоайдарської районної організації Товариства делегація вирушила у с. Северодонецьк, де провела робочу зустріч зі співробітниками Луганської обласної організації.
В останній день візиту, 27 липня, делегація відвідала м. Лисичанськ, де провела зустріч з волонтерами і співробітниками Товариства. Спілкування з волонтерами стало і відкриттям навчальної сесії для волонтерів, під час якої були розкриті теми “Поняття та джерела МГП” і “Ведення бойовий дій”.
«Надзвичайно важливим є розвиток культури волонтерства та впровадження оновлених підходів у діяльності Товариства.
Щорічний візит до Донецької та Луганської областей, які вже п’ятий рік поспіль працюють в складних, напружених умовах, надає можливість не тільки оцінити результати роботи по наданню потребуючим допомоги, а й поставити конкретні цілі на національному рівні для подальшого впровадження сталого організаційного розвитку в організаціях Товариства на районному та міському рівнях, де саме відновлення та зміцнення потенціалу є головною стратегічною ціллю Товариства Червоного Хреста України» – зазначила Лілія Білоус.