32 роки Чорнобильської катастрофи: найдовша в історії Червоного Хреста програма допомоги постраждалим

32 роки Чорнобильської катастрофи: найдовша в історії Червоного Хреста програма допомоги постраждалим

32 роки тому в Україні сталася трагедія на Чорнобильській АЕС.

Уже ввечері 26 квітня 1986 року, коли про вибух на атомній електростанції ще майже ніхто не знав, санітарна дружина Червоного Хреста Бородянського екскаваторного заводу розселила в новозбудованих оселях перші десятки мешканців. Потік біженців дедалі зростав, а допомога з центру запізнювалась, тому Червоний Хрест вирішив діяти. Евакуйованим надавалась медична та грошова допомога. Для медико-соціального обслуговування людей похилого віку у 22 потерпілих районах було виділено 213 посад сестер милосердя Червоного Хреста і спецавтотранспорт. Оскільки населення не довіряло офіційним джерелам інформації щодо стану довкілля, Товариство оперативно організувало виїзди агітаційних бригад працівників і волонтерів Червоного Хреста. Терміново було видано понад 90 тисяч пам’яток-рекомендацій з питань радіаційної безпеки. Загалом більш ніж 10 тисяч активістів, члени санітарних постів і дружин Червоного Хреста взяли участь у евакуації і розселенні постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Було розподілено 7 тисяч тон продуктів харчування, 105 тон сухого молока, полівітамінів, левотироксін. У 1986 році за кошти Товариства отримали матеріальну допомогу на майже 16 млн. доларів США близько 100 тисяч евакуйованих.

Оперативно працювали виїзні просвітницькі бригади та агітавтомобілі Червоного Хреста. Терміново було видано 90 000 пам’яток-рекомендацій з радіаційної безпеки. Також було закуплено медичну апаратуру для наукового центру радіаційної медицини. Інвалідам, самотнім людям похилого віку безкоштовно видавалися ліки; зусиллями ТЧХУ понад 3 тисячі дітей з постраждалих районів було оздоровлено в закордонних таборах.

На підтримку гуманітарних програм для постраждалого від аварії на ЧАЕС населення Червонохрестний рух залучив понад 35 млн. доларів США.

Зусилля ТЧХУ з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи принесли йому в 1997 році Міжнародну гуманітарну нагороду Американського Червоного Хреста, яка вручається щорічно з 1988 року.

При підтримці Німецького Червоного Хреста Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги і реабілітації продовжується у Волинській області. У цій області місцеві жителі продовжують відчувати на собі наслідки катастрофи, страждають від проблем зі здоров’ям, які виникають внаслідок проживання на забруджених територіях.

Від трагедії на Чорнобильській АЕС минуло 32 роки, але проблема залишається з нами. Програма Червоного Хреста на Волині виявила, що велика кількість пацієнтів, у яких при обстеженні бригадою Червоного Хреста було знайдено патології щитоподібної залози, обстежувалась уперше. Червоний Хрест закликає – не зволікайте і пройдіть обстеження!