Червоний Хрест взяв участь у робочій зустрічі щодо інтеграції біженців
8 лютого відбулася робоча зустріч за участі представників органів державної влади та громадськості з питань інтеграції біженців, осіб що потребують додаткового захисту, а також документування осіб без громадянства в Закарпатській області.
Зустріч відбулася в рамках реалізації проектів, які фінансуються Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців: «Юридична та соціальна допомога шукачам притулку та біженцям» та «Юридична допомога та інформування осіб без громадянства та осіб, що піддаються ризику без громадянства у Закарпатті» . Організатором зустрічі виступив Міжнародний фонд охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA.
В порядку денному зустрічі з доповіддю щодо програм та можливостей гуманітарної підтримки для біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства виступила заступник голови Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Марія Кітченко.
За підсумками робочої зустрічі буде укладено меморандум про співробітництво із зацікавленими державними установами та організаціями з метою комплексного підходу до надання допомоги біженцям та особам, які потребують додаткового захисту на виконання Розпорядження голови Закарпатської облдержадміністрації від 20.03.2013 р. № 92 “Про регіональний план заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року”.
“Закарпатська обласна організація з 1997 року безперервно працює в наданні медико-соціальної допомоги нерегулярним мігрантам, включаючи проект “Відновлення родинних зв’язків для нерегулярних мігрантів”, яким скористалося 276 осіб протягом 2017 року, – розповідає голова Закарпатської організації Іванна Сабо. – У даний час реалізується масштабний проект Товариства Червоного Хреста України “Медико-соціальна підтримка уразливих верств населення”, допомогу через який в 2017 році отримали 21 592 осіб, з яких біля 35% – ромське населення краю. Необхідним проектом також є медико-соціальна допомога пацієнтам, які хворіють на хіміорезистентний туберкульоз, що реалізується за підтримки Глобального Фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні. Послугами проекту в 2017 році скористалося 397 чоловік, з яких 45% – роми. Що стосується надання соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку обласна організація Товариства надає допомогу тільки по зверненню осіб даної категорії в організації Червоного Хреста. За минулий рік з пункту тимчасової реабілітації біженців міста Перечин до Червоного Хреста звернулося 6 осіб, які отримали соціальну допомогу у вигляді продуктових наборів, одягу, взуття, іграшок. Тривалий час Товариство Червоного Хреста України займається роботою по розшуку та відновленню родинних зв’язків, особливо в теперішній час внаслідок збройного конфлікту на сході України, про що було поінформовано учасників робочої зустрічі”.