Курси для переселенців в Маріуполі: ігри з собакою замість психолога (відео)

Курси для переселенців в Маріуполі: ігри з собакою замість психолога (відео)

У Маріуполі (Донецька обл.) для сімей переселенців проводять незвичайні курси допомоги — ігри з собакою замість занять з психологом. Тварини допомагають дітям подолати страхи і навіть позбавляють стресів.

Переселенка з Донецька, шестирічна Пойра, із задоволенням грає з лабрадором на прізвисько Красс. Не відходить від нього ні на крок. Добродушний пес, каже дівчинка, схожий на великого помаранчевого колобка. «Він бігає за мною і мене облизує», — поділилася дівчинка.

За діями Пойри спостерігає її мама. Каже, що від такого проведення часу з тваринами дочка в захваті — у дівчинки маса позитивних емоцій. «Вона вже розповідає мало не собачою мовою. Повністю занурюється в спілкування. Їй дуже подобається. Після цього, звичайно, діти хочуть завести собаку. Це бажання всіх дітей відразу», — розповіла мама Любов Петенько.

Фахівці з психосоціальної підтримки кажуть, що таке спілкування з тваринами допомагає позбутися від стресу дітям, які отримали травму війни. Крім ігор з собаками, тут навчають і правильному поводженню з ними. «Собаки можуть вкусити не тільки тому, що хочуть на вас напасти. Вони можуть злякатися і вкусити просто тому, що їм страшно», — пояснює інструктор.

11-річна Аня Герасименко з цікавістю слухає інструктора. Дівчинка зізнається, що про собаку мріє давно, але як подружитися з чотириногими, поки не знає. «Іноді підходжу на вулиці погладити, а вони тікають. Може, я щось не правильно роблю, мені здається. Якось не правильно до них підходжу», — поділилася дівчина.

Спілкування з собаками в психотерапії називають методом каністерапії. Маріуполь — одне з небагатьох міст, де таку допомогу надають постраждалим в результаті збройного конфлікту. Заняття проходять за підтримки Товариства Червоного Хреста України (спільно з Данським Червоним Хрестом) і Всеукраїнської Федерації кінологічного спорту. «Собаки, вони дуже щирі, вони віддають свої емоції, своє тепло, якусь енергію дітям. І діти, в свою чергу, вони також відкриті для спілкування», — зазначила фахівець з психосоціальної підтримки Товариства Червоного Хреста України Галина Дрогомирецька.

Чотириногих терапевтів навчають спеціальному курсу слухняності. Тому спілкування з тваринами корисно ще й тим, хто боїться собак. На заняттях діти можуть подолати свої страхи. «Завжди створюємо настрій, свято дітям. Тому що це щось — коли вони дивляться, як собаки бігають, як їх можна “потискати”, як собаки слухають саме їх команди», — сказав член Всеукраїнської Федерації кінологічного спорту Олексій Біринцев.

Терапія з собаками широко поширена за кордоном і приносить позитивні результати в лікуванні дітей, хворих на аутизм. В Україні метод каністерапії застосовується рідко. Такі програми пропонують поки лише благодійні організації.

Оригінал статті: https://dnews.dn.ua/news/660714