Невідомість: багато родин і досі шукають своїх близьких
Пройшло вже понад три роки з того моменту, як розпочався збройний конфлікт на сході України, але для родин понад 1500 осіб, що вважаються зниклими безвісти, кожен день – це вічність. 7 грудня Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відкрив у Львові виставку, що називається «Невідомість. Сім’ї зниклих безвісти по обидва боки конфлікту» та присвячена зниклим безвісти та їхнім родинам по обидва боки від лінії розмежування на сході України. На відкриття виставки завітали Перший заступник Генерального директора Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Владислав Шелоков, представники Національного комітету Товариства, голова Львівської обласної організації Валентин Мойсеєнко та співробітники Служби розшуку Львівської обласної організації Товариства. Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України тісно співпрацює з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста у сфері визначення долі людей, які зникли через збройний конфлікт на сході країни.
Сотні родин досі нічого не знають про долю своїх близьких, що зникли на сході. Невідомість – це тяжке випробування, яке означає життя між надією та відчаєм. Зникнення рідної людини часто призводить до емоційної та соціальної ізоляції, а також до економічних і юридичних труднощів. І хоча їхні страждання іноді лишаються непоміченими, сім’ї зниклих безвісти – це також жертви збройного конфлікту.
“МКЧХ працює над тим, щоб налагодити співпрацю між всіма сторонами, що залучені до пошуків зниклих безвісти – від органів влади до установ із судово-медичної експертизи. Ми пропонуємо свої послуги всім, хто шукає контакту або новини про своїх родичів, які зникли безвісти, або з якими їх розділили, – пояснив Алан Ешліман, глава Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. – Разом із місцевими відділеннями Червоного Хреста співробітники МКЧХ активно надають допомогу сім’ям, які розшукують зниклих родичів. Люди мають право знати, що сталося з їхніми близькими.”
Для всебічного та скоординованого задоволення потреб таких сімей необхідна відповідна нормативно-правова база. У зв’язку з цим МКЧХ вітає намір української влади розробити проект закону про осіб, зниклих безвісти, і сподівається на його швидке прийняття.
Виставка «Невідомість» – це нагадування про те, що родини зниклих безвісти мають бути визнані потерпілими від збройного конфлікту і їхні потреби мають братися до уваги. На сьогоднішній день МКЧХ зареєстрував понад 680 випадків зникнення та допомагає родинам у пошуку. Виставка у Львові триватиме до 25 грудня на площі Яворського.
Ваш родич зник через конфлікт в Україні? Телефонуйте за номером 0800-300-155. Дзвінки безкоштовні.