Документальний фільм “Зима у Львові”: дивитися онлайн

Документальний фільм “Зима у Львові”: дивитися онлайн

12 жовтня у Львівській обласній філармонії відбулася презентація документального фільму «Winter in Lviv» («Зима у Львові») про підопічних Товариства Червоного Хреста України.

Фільм підтримує акцію Баденського Червоного Хреста (Німеччина) щодо забезпечення роботи Медико-соціального центру Червоного Хреста у Львові. Медико-соціальний центр Червоного Хреста опікується соціально незахищеними громадянами, зокрема, літніми самотніми людьми.

Фільм “Зима у Львові”

Автор ідеї стрічки – відомий німецький журналіст Тіль Майєр, який більше десяти років допомагає на волонтерських засадах львівським пенсіонерам. Він зазначив, що фільм показуватимуть у німецьких школах для того, щоб діти зрозуміли, скільки болю приносить збройний конфлікт у життя людей.

“Мені пощастило подивитись цей фільм до прем’єри, – зазначив Владислав Шелоков, Перший заступник Генерального директора Національного Комітету Товариства. – Окрім вкрай складних та трагічних історій життя головних героїнь, чудову музику, я хотів би підкреслити, що даний чорно-білий фільм має набагато більше кольорів та яскравих кадрів, аніж повнокольорове відео”. Він висловив упевненість, що добро, підтримка та товариське ставлення одне до одного переможуть, і ми будемо жити у щасливій країні, де кожен протягне одне одному руку взаємодопомоги.

DSC_1259

Героїнями фільму стали чотири жінки з непростою долею. Усі вони пов’язані через життєві обставини з Медико-соціальним центром Товариства у Львові. Патронажна медсестра Ольга Роман у свої 75 років і надалі виконує роботу на волонтерських засадах. Софія Войцихівська – пенсіонерка, яка навіть в негоду мусить здавати макулатуру, тому що її пенсії не вистачає на життя. Ірині Б’єнко-Шуль вже майже 100 років, вона пережила два концентраційні табори. Вона бажає миру, щоб ще одне покоління не втратило свою молодість через війну. Син Наталії Нагорної загинув на фронті на сході на України. Мати шукала тіло сина місяцями, щоб поховати його на цвинтарі у Львові. У неї тепер принаймні є місце, де можна віддатися горю. Всі героїні були в залі під час прем’єри і з хвилюванням переглянули фільм.

Після прем’єри стрічки та обговорення артисти обласної філармонії та бандуристка Уляна Стельмах, голова Залізничної районної організації Львова ТЧХУ, дали невеликий концерт, який надзвичайно сподобався гостям події.