Червоний Хрест бере участь у навчаннях з реагування на радіаційну аварію

Червоний Хрест бере участь у навчаннях з реагування на радіаційну аварію

5 – 7 вересня представник керівництва Національного комітету Товариства Червоного Хреста України бере участь у триденних українсько-американських командно-штабних навчаннях з реагування на можливу надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на АЕС, що проводяться за фінансової підтримки Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США.

У ході цих навчань особлива увага приділяється готовності українських державних установ, оцінці ситуації та заходам з підготовки до реагування на викид радіоактивних речовин за межі майданчика АЕС (за легендою – це аварія на відокремленому підрозділі “Запорізька АЕС” НАЕК “Енергоатом”, радіаційні викиди звідки потрапляють у 3 області України – Запорізьку, Дніпропетровську і Херсонську). За легендою навчань, потрібно евакуювати та надати допомогу до 200 тис особам.

До участі у навчаннях залучені фахівці апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів влади України та державних установ (підприємств), представники Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської облдержадміністрацій, а також експерти з Державного департаменту, Агентства зменшення загрози Міністерства оборони та Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США. Відкрив навчання заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький.

“Ці штабні навчання демонструють, как мають діяти різні установи спочатку для ліквідації аварії, а потім – для порятунку населення, – розповів заступник Генерального директора Національного комітету Товариства Валерій Серговський. – Ці навчання корисні для нас в плані визначення ролі і місця Товариства Червоного Хреста України при подібних НС, тим більше, що ми маємо великий досвід реагування на наслідки аварії на ЧАЕС, особливо щодо виконання міжнародних гуманітарних програм допомоги постраждалим від цієї аварії. Волонтерський потенціал Товариства може посилити відповідь держави на радіаційну аварію в Україні, адже маємо загони швидкого реагування, які можуть оперативно прибути з сусідніх областей.  Давні та стабільні міжнародні зв’язки Товариства можуть допомогти залучити додаткові матеріальні ресурси для допомоги постраждалому населенню”.

Завтра, 6 вересня, учасники відпрацюють третій модуль командно-штабних навчань, що стосується довгострокових заходів з ліквідації наслідків радіаційної аварії, і завершиться захід 7 вересня загальним оглядом результатів навчань та рекомендаціями від американських спостерігачів.

Фото і відео – прес-служба ДСНС України.