У 2016 році в світі відбувалося 49 збройних конфліктів

У 2016 році в світі відбувалося 49 збройних конфліктів

За даними Звіту про збройні конфлікти в 2016 році The war report: armed conflicts in 2016 Женевської Академії з Міжнародного гуманітарного права і прав людини, у 2016 році було зареєстровано 49 ситуацій збройного насильства, які були прирівняні до збройних конфліктів відповідно до міжнародного гуманітарного права і міжнародного кримінального права. Вони відбувалися на території 28 держав і територій. Це Афганістан, Азербайджан, Колумбія, Кіпр, Демократична Республіка Конго, Єгипет, Еритрея, Грузія, Ірак, Індія, Ліван, Лівія, Малі, Молдова, М’янма, Нігерія, Пакистан, Палестина, Філіппіни, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія, Таїланд, Туреччина, Україна, Західна Сахара і Ємен.

Переважна більшість з них: 36 з 49 – це збройні конфлікти «неміжнародного» характеру. Вони відбувалися на території 20 держав: Афганістану, Колумбії, Демократичної Республіки Конго, Єгипту, Індії, Іраку, Лівії, Малі, М’янми, Нігерії, Пакистану, Філіппін, Сомалі, Південного Судану, Судану, Сирії, Таїланду, Туреччини, України і Ємену. Як і в попередні роки, в них підкреслюється мінливий характер військових дій.

Спільною рисою сучасних збройних конфліктів є значні втрати серед цивільного населення, які часто відбуваються через облоги і битви в містах. Використання вибухових речовин в населених пунктах, що призводить до руйнування цивільної інфраструктури, чинить руйнівну дію на гуманітарну ситуацію. Застосування засобів ураження невибіркової дії також призводять до значної кількості жертв серед цивільного населення.

У Додатковому протоколі I до Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни сказано, що «право сторін, що перебувають у конфлікті, обирати методи або засоби ведення війни не є необмеженим», а також встановлені методи і засоби ведення військових дій, які є неприпустимими. Таким чином, МГП забороняє використання і застосування сторонами збройного конфлікту методів і засобів невибіркового характеру.

Фото – Фінський Червоний Хрест, схід України