REDPRENEUR.UA – ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ

REDpreneurUA – міжнародна франшиза для підтримки підприємництва в Україні. 

У 2024 році Український Червоний Хрест у партнерстві з Австрійським Червоним Хрестом та за підтримки фонду «Neighbour in Need» (Австрія) запустили дворічну програму REDpreneurUA, яка є частиною глобальної ініціативи з підтримки соціально відповідального підприємництва та економічної стійкості вразливих груп населення.  

REDpreneur.UA зберігає основні елементи глобальної франшизи, яка успішно реалізовується у різних країнах, надаючи фінансові гранти, коучинг і менторство. Програма адаптована до реалій України, допомагаючи підприємцям не тільки заснувати чи відновити бізнес, а й зробити внесок у відновлення країни після війни.   

Програма включає 3 компоненти:  

Перший компонент: підтримка сталого сектору економіки та економічної стійкості вразливих груп. Навчання на базі бізнес-шкіл і інкубаторів для реалізації бізнес-ідей з можливістю отримання фінансових грантів на розвиток.

Другий компонент: соціальне підприємництво на рівні організацій Українського Червоного Хреста.

Третій компонент: URCS Social Business Innovation Lab – це лабораторія інновацій, творчості та навчання, яка надає доступ до освітніх бізнес-можливостей, наставництва та нетворкінгу.

Перший компонент REDpreneurUA пропонує унікальний досвід навчання, яке проводитиметься у співпраці з місцевими бізнес-інкубаторами та бізнес-школами, охоплюючи теоретичні та практичні аспекти, а саме:  

  • Сесії натхнення, які мотивуватимуть учасників до нових досягнень.  
  • Онлайн-академію, що забезпечить доступ до сучасних освітніх матеріалів та курсів.  
  • Майстер-класи, де учасники зможуть практично застосувати отримані знання.  
  • Нетворкінг, який сприятиме встановленню важливих бізнес зв’язків та пошуку партнерів.  

Можливість отримати гранти від 5 000 до 15 000 євро, які допоможуть бенефіціарам втілити бізнес-ідеї, спрямовані на підтримку місцевих громад, створення робочих місць і розвиток фінансово стійких бізнес-моделей, що здатні залучати інвестиції та підтримувати довгострокову стабільність.  

Програма охоплює вразливі категорії населення, включаючи внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, ветеранів, безробітних та інші групи, з фокусом на індивідуальних підприємців, мікро- та малі підприємства, підтримка бізнесів, які прагнуть відновитися після війни або започаткувати соціальні стартапи на підтримку розвитку України.  

REDpreneurUA має на меті стати бізнес-інкубаційним центром для соціального підприємництва в Україні, забезпечуючи учасників знаннями, практичними інструментами та фінансовою підтримкою за рахунок грантових коштів для успішного розвитку їхніх проєктів. Це дозволить посилити локальну економіку, і закласти основи для самостійного фінансового зростання країни, сприяючи соціально-економічному розвитку, сталому фінансуванню, допомагаючи підприємцям створювати фінансово стійкі бізнес-моделі, здатні залучати інвестиції та підтримувати довгострокову економічну стабільність.  

Якщо у вас виникли запитання щодо програми REDpreneurUA, будь ласка, пишіть нам на електронну пошту: redpreneurua@redcross.org.ua

School of ME: школа усвідомленого підприємництва 

School of ME — це унікальна громадська організація та стартап однодумців, яка створює та реалізовує проєкти з соціального, шкільного та молодіжного підприємництва. Вони спрямовані на те, щоб трансформувати підприємницьку екосистему через ціннісні зміни. В основі їхньої роботи лежить віра в те, що сила підприємництва полягає в людях та їх здатності об’єднатися навколо ідей, які роблять світ кращим. 

Місія організації полягає в тому, щоб через освітні, консалтингові та підтримуючі активності допомагати мотивованим людям займатися усвідомленим підприємництвом, що несе користь суспільству. 

Детальніше про School of ME 

Бізнес-інкубатор Ukrainian Future   

Бізнес-інкубатор Ukrainian Future  – це простір з підтримки бізнесу та інновацій повного циклу, який пропонує широкий портфель консалтингових послуг та матеріальної інфраструктури для підтримки стартапів на різних етапах реалізації проєкту.  Основна мета Ukrainian Future — розвиток та масштабування інноваційної діяльності молодих підприємців-новаторів в процесі трансформації їхніх бізнес-ідей у фінансово самодостатні бізнес-моделі. 

Ukrainian Future поєднує Освітньо-консалтинговий Центр, сучасний коворкінговий простір, Лабораторію прототипування FabLab та Бібліотеку сучасних матеріалів, що надає можливість у межах однієї локації отримати увесь спектр необхідних послуг для започаткування й ведення інноваційного бізнесу, а також скористатися інструментами підтримки підприємницької діяльності та масштабування бізнесу як в Україні, так і у світі — через розгалужену партнерську мережу UF.  

З квітня 2021 року бізнес-інкубатор – повноцінний та єдиний в Україні член Міжнародної спільноти наукових парків та зон інновацій IASP.  

Детальніше про бізнес-інкубатор Ukrainian Future  https://ufincubator.com/ua 

  1. Оголошення конкурсу щодо подачі заявок участі в Програмі. 
  2. Реєстрація потенційних учасників програми (подання Заявки – Анкети учасника). 
  3. Для попередньо відібраних заявників на участь у Програмі буде проведене 3-4 х місячне навчання, що допоможе розширити набуті теоретичні та практичні знання по відкриттю, веденню та масштабуванню бізнеса від провідних експертів. 
  4. Обов’язкове подання учасником Програми повноцінного Бізнес-плану та фінансового плану. 
  5. Захист Бізнес-планів. 
  6. Розгляд та фінансування Бізнес-ідей Комісією. 
  7. Підготовка і затвердження  фінального списку отримувачів грантів, які виконали умови участі, були відібрані Комісією і надали повний пакет підтверджуючих документів. 
  8. Підписання з відібраними бенефіціарами Договору щодо умов використання гранту. 
  9. Перша виплата грошових грантів – 50% суми гранту. 
  10. Моніторингові візити та опитування учасників програми щодо реалізації першого траншу. 
  11. В разі успішного виконання умов Бізнес-плану, виплата другої частини, тобто других 50% гранту. 
  12. Моніторинг, візити та опитування учасників програми щодо результатів виконання заявленої діяльності. 

Програма реалізовується на території в Україні з вересня 2024 року по грудень 2025 року. Учасниками можуть стати працездатні громадяни України віком від 18 до 59 років, які не мають чинного бізнесу, але прагнуть започаткувати соціально орієнтований стартап, спрямований на відновлення України. Програма також відкрита для тих, хто бажає відновити або масштабувати свій бізнес. Всі учасники мають відповідати критеріям вразливості:  

  1. Внутрішньо переміщена особа (з реєстрацією від 24.02.2022 р.)
  2. Особа із інвалідністю
  3. Багатодітна родина, що виховує трьох та більше неповнолітніх дітей (до 18 років)
  4. Одинокий батько/мати (відповідно до 135 ст. Сімейного кодексу України)
  5. Опікун недієздатної особи
  6. Ветерани/УБД
  7. Довготермінові соціально вразливі безробітні особи (без обліку та які перебувають на обліку Центру зайнятості)

Дотримання критеріїв забезпечить надання підтримки за принципами рівності, незалежності та загального охоплення різних верств населення та регіонів України. 

Процес відбору 

  1. Технічний аналіз поданих анкет кандидатів

На першому етапі заявки проходять технічний аналіз для перевірки відповідності вимогам Програми. Під час цього етапу враховуються: 

  • повнота та правильність заповнених документів; 
  • відповідність критеріям – аналізується статус кандидата щодо критеріїв вразливості; 
  • мотивація та бізнес-ідея – оцінюється попередня мотивація кандидата для участі в Програмі та наявність потенційної бізнес-ідеї, яку можна розвинути в рамках навчання. 

Кандидати, чиї анкети відповідають вимогам програми, проходять до наступного етапу. 

  1. Сповіщення учасників, які пройшли перший відбір

Після завершення технічного аналізу комісія сповіщає учасників відбору, які успішно пройшли перший етап. Ці учасники отримують офіційне повідомлення про можливість участі в навчальній програмі, що є наступним кроком до реалізації їхніх бізнес-ідей. 

  1. Старт навчальної програми

Учасники, які пройшли перший етап, приступають до навчальної програми. Впродовж курсу вони: 

  • отримують базові знання з ведення бізнесу, управління фінансами, маркетингу, розвитку стратегії та інших важливих навичок для започаткування та ведення бізнесу; 
  • залучаються до практичних занять, тренінгів та майстер-класів за участю провідних експертів та бізнес-менторів; 
  • розробляють індивідуальний Бізнес-план та фінансовий план з урахуванням особливостей свого регіону та напрямку діяльності; 
  • протягом навчання кожен учасник отримує підтримку від бізнес-школи, яка допомагає вдосконалювати бізнес-плани для фінального затвердження.
  1. Конкурс та відбір найкращих бізнес-планів

По завершенню навчальної програми учасники подають розроблені бізнес-плани на розгляд комісії.  

Критерії оцінки бізнес-планів включають: 

  • оригінальність та інноваційність ідеї – важливо, щоб ідея була новаторською, враховуючи потреби ринку та соціальну значимість; 
  • реалістичність та обґрунтованість – план має бути реалістичним з чітким баченням можливостей для реалізації; 
  • фінансова обґрунтованість – наявність детального фінансового плану з розрахунками щодо рентабельності та окупності; 
  • соціальний вплив – пріоритет надається проєктам, що створюють робочі місця та позитивно впливають на місцеву громаду. 

На основі цих критеріїв комісія обирає найкращі бізнес-плани. Ці учасники отримають гранти для реалізації своїх проєктів. 

Програму реалізує Український Червоний Хрест у партнерстві з Австрійським Червоним Хрестом за підтримки фонду «Neighbour in Need” (Австрія). 

Участь у Програмі REDpreneur.UA є безкоштовною для всіх учасників. Програма створена для підтримки та розвитку підприємницьких навичок серед вразливих категорій населення, тому жодних платежів або внесків від учасників не вимагається. 

В рамках Програми ви можете започаткувати або відновити бізнес у будь-якій галузі, що відповідає вашим знанням, досвіду та інтересам. Головне – щоб ваш проєкт мав соціальну складову, спрямовану на підтримку розвитку України та на покращення життя людей. 

На жаль, участь у Програмі можлива лише для осіб, які перебувають на території підконтрольній уряду України. 

Формат навчання у Програмі – онлайн, що дозволяє зручно брати участь з будь-якого місця в Україні. Проте для участі в презентації Бізнес-плану передбачена обовязкова офлайн присутність у м.Києві.