Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй визначила, що 4 квітня кожного року буде відзначатись Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності. Його метою є підвищення обізнаності про небезпеку мін та вибухонебезпечних залишків війни та сприяння їх знищенню. День просвіти з питань мінної небезпеки також має сприяти розвитку національних спроможностей із протимінної діяльності в країнах, де міни та вибухонебезпечних залишки війни становлять серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення.

Україна належить до найбільш постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів регіонів світу.

Оскільки наземні міни продовжують використовуватися у конфлікті, якій все ще триває, з 2014 року через наземні міни та інші вибухонебезпечні залишки війни постраждало понад 1 000 осіб. У 2018 році 43% жертв серед мирного населення було спричинено випадками, пов’язаними з мінами та вибухонебезпечними залишками війни. Інциденти, пов’язані з мінами, також були основною причиною жертв серед дітей. У зв’язку з цим протимінна діяльність в Україні критично необхідна для захисту цивільних громадян та підвищення їхньої обізнаності щодо наявної мінної небезпеки.

Тому, 4 квітня на площі Перемоги у м. Сєвєродонецьку партнерами з протимінної діяльності було проведено навчання з питань мінної небезпеки, продемонстровано зразки мін та вибухонебезпечних предметів, устаткування для розмінування, а також проведено демонстрацію очищення території від мін.

Під час заходу було організовано фотовиставку, на якій представлені проблеми мінної небезпеки, роботи з розмінування та постраждале населення. Молодші учасники мали можливість взяти участь у навчанні з питань мінної небезпеки та подивитися короткі відео про пов’язані з мінами ризики та правила безпечної поведінки у випадках такої загрози.

В заході прийняли участь співробітники та члени загону швидкого реагування Луганської ОО ТЧХУ, які також зробили свій внесок в інформування учасників заходу щодо мінної небезпеки. Волонтери Червоного Хреста розповсюджували наочні матеріали, а командир ЗШР Петро Костиря проводив серед присутніх заходу інформаційні сесії щодо мінної небезпеки.

Загребіна Л. І., заступник голови Луганської ОО ТЧХУ