Протягом жовтня у Волинській області відбулись інформаційні зустрічі Українського Червоного Хреста з родинами зниклих безвісти та полонених

Протягом жовтня у Волинській області відбулись інформаційні зустрічі Українського Червоного Хреста з родинами зниклих безвісти та полонених

Жителі Маневицької, Прилісненської, Любешівської, Іваничівської, Зимненської, Павлівської та Локачинської територіальних громад ознайомились з діяльністю організацій; правилами розшуку людей, зниклих безвісти за особливих обставин; дізнались про повноваження організацій, а також отримали необхідні контакти для звернення щодо розшуку рідних.

Заходи відбулись за участі представників Західного центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, відділу цивільно-військового співробітництва Оперативного командування «Захід», Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Пенсійного фонду України, а також Управління соціального захисту населення, районних та селищних рад.

Представники Оперативного командування «Захід» розповіли про комунікацію з командуванням військових частин, процедуру повернення особистих речей зниклих безвісти, оформлення грошових виплат. Закцентували увагу на роботі окремого підрозділу щодо пошуку та репатріації тіл загиблих. Представники Координаційного штабу розповіли про можливість створення особистого кабінету в застосунку «Дія», а також про заходи та програми від штабу. Представники слідчого управління надали інформацію щодо досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які реєструються за заявами родин; слідчих діях; особливостях проведення експертиз ДНК та ідентифікації тіл загиблих, комунікації зі слідчими. Учасникам було надано контакти центрів при обласних управліннях Національної поліції.

Також родичі військовослужбовців мали можливість поставити питання, які стосуються обміну, зокрема складання списків людей, які підлягають обміну, питання проведення експертиз ДНК, виплат родинам зниклих безвісти, комунікації з державними органами та командуванням військових частин, а також існуючих пільг для таких родин. Акцентувалась увага на питаннях норм законодавства та змін, які перебувають на розгляді Верховної Ради України.

Волонтер з відновлення родинних зв’язків розповів про діяльність Волинської обласної організації Українського Червоного Хреста щодо пошуку зниклих безвісти осіб, підтвердження перебування у полоні, взаємодії з Національним Інформаційним Бюро та Координаційним штабом, органами місцевого самоврядування, а також про надання психологічної, юридичної та фінансової підтримки родинам.

Зазначимо, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень перебувають у контакті з родинами та вирішують нагальні питання. Для кращої комунікації з родинами в регіонах важливим було особисте знайомство з представниками органів місцевого самоврядування, старостами громад і волонтерами Українського Червоного Хреста.