Тренінг для громадських організацій на тему сексуального насильства пов’язаного з війною

Тренінг для громадських організацій на тему сексуального насильства пов’язаного з війною

Український Червоний Хрест за сприяння Французького Червоного Хреста продовжує реалізовувати важливу просвітницьку ініціативу. Черговий тренінг «Сексуальне насильство під час збройного конфлікту» (СНПК) для представників громадських організацій відбувся 24-25 жовтня 2024 року в місті Ужгород.

Участь в заході прийняли делегати провідних правозахисних ГО України, які спеціалізуються на протидії різним формам насильства, психологічній та юридичній допомозі потерпілим. Спікером навчального заходу виступила тренерка Українського Червоного Хреста Наталія Хендель — провідна наукова співробітниця Державної наукової установи «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України», дослідниця Женевської академії міжнародного гуманітарного права і прав людини (2022-2024); к.ю.н., доцент.

Мета навчання — отримання учасниками актуальних знань щодо правового визначення сексуального насильства під час війни, класифікації таких злочинів, обговорення особливостей юридичного регулювання, обмін досвідом та консолідація спільних зусиль.

Програма тренінгу «Сексуальне насилля пов’язане з конфліктом» та відгуки учасників

План інформаційно-навчальних сесій включав розкриття таких аспектів:

  • Правове визначення СНПК.
  • СНПК через призму міжнародного гуманітарного права, міжнародного права прав людини і міжнародного кримінального права.
  • СНПК і законодавство України.
  • Досвід України щодо притягнення до кримінальної відповідальності за СНПК.
  • Судова практика притягнення до відповідальності за СНПК.
  • СНПК та перехідне правосуддя.
  • Особливості роботи з потерпілими від СНПК.
  • Відшкодування шкоди, завданої СНПК.

Крім теоретичної частини, всі присутні прийняли участь в практичних відпрацюваннях, дослідженні та аналізі реальних кейсів.

«Тренінг по СНПК, організований Товариством Червоного Хреста України, був нелегкий, але водночас дуже потрібний. Мені особисто дуже цікаво було дізнатись про визначення воєнних злочинів, їх класифікацію та те, що вони відображені у нашому Кримінальному кодексі. Дуже корисним було пояснення відмінностей СНПК від гендерно-зумовленого насильства та торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації. Тренерка Наталя Хендель — дуже фахова експертка міжнародного гуманітарного права, що знає як його можна застосовувати у контексті війни в Україні. Організація тренінгу теж хороша. Особливо приємно, що всі матеріали, презентації і навіть фото ми маємо тепер на QR-коді! Дякую за запрошення і співпрацю!» — поділилася враженнями Наталя Голинська, менеджер проектів по протидії торгівлі людьми «Карітас України».

Український Червоний Хрест спільно з Французьким Червоним Хрестом продовжує реалізовувати важливі ініціативи спрямовані на захист жертв війни в Україні.