У вересні у Чернівецькій області для дорослих та дітей Український Червоний Хрест провів 156 заходів з психосоціальної підтримки для 1544 осіб

У вересні у Чернівецькій області для дорослих та дітей Український Червоний Хрест провів 156 заходів з психосоціальної підтримки для 1544 осіб

Багато людей втратили рідних, житло, були розлученні з рідними чи вимушено через війну покинули власні домівки, перебували під обстрілами чи тимчасовою окупацією. Все це має значний вплив на психічне здоровʼя людей, викликаючи у них дистрес. Психосоціальна підтримка – це дії спрямовані на задоволення як психологічних, так і соціальних потреб окремих осіб, сімей та спільнот. Це також дії, спрямовані на полегшення страждань осіб, які перебувають у важкій життєвій ситуації, та відновлення їхнього психосоціального благополуччя.

Психосоціальна підтримка проводиться волонтерами Українського Червоного Хреста у форматі груп підтримки, занять з елементами творчості, сімейних заходів, занять для дітей, активних ігор, психоедукаційних сесій, заходів з метою соціальної згуртованості тощо. Дані заходи мають на меті підвищити стійкість людей, знизити їх рівень стресу, зняти емоційну напругу та навчити, як можна самому потурбуватися про себе і своїх рідних.

Так, на Буковині, яка надала прихисток тисячам внутрішньо переміщеним родинам, волонтери Чернівецької обласної організації Українського Червоного Хреста провели 156 заходів з психосоціальної підтримки для 1544 осіб.