Делегація Товариства взяла участь у 10-й Європейській регіональній конференції
2 – 4 травня 2018 року у місті Алмати, Казахстан, відбулася 10-та Європейська регіональна конференція. Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) на цьому форумі було представлено делегацією у складі Президента Товариства Івана Усіченка, Генерального директора Національного комітету ТЧХУ Лілії Білоус, начальника відділу співпраці та міжнародних зв’язків Сергія Жука та координатора підрозділу з розвитку волонтерства Національного комітету ТЧХУ Марини Кожедуб.
В 10-ій Європейській регіональній конференції Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця взяло участь 53 делегації від Національних товариств Європи і Центральної Азії: загалом – близько 200 делегатів.
Метою Конференції було надання форуму лідерам Національних товариств Європи і Центральної Азії для участі в детальному і відвертому діалозі зі стратегічних питань і загальних проблем в регіоні. Важливою частиною Конференції стала активна участь представників молоді.
В якості основи для обговорення гуманітарних проблем використовувалися теми, рішення і зобов’язання, які обговорювались на статутному зібранні в листопаді 2017 року в Анталії, Туреччина.
На 10-й Європейській регіональній конференції делегати обговорювали і узгоджували стратегії з розширення індивідуального і колективного впливу Національних товариств в Європі та Центральній Азії, спрямованого на підвищення стійкості, надання гуманітарної допомоги та соціальної підтримки на регіональному, національному та місцевому рівнях. Це і стало спільною темою Конференції, в рамках якої делегатами розглядалися 3 важливі підтеми:
- стійкість національних товариств;
- координація та співпраця всередині Руху в Європі і Центральній Азії;
- міграція.
Президент Товариства Іван Усіченко виступив на пленарному засіданні Конференції зі зверненням до Міжнародного Руху Червоного Хреста щодо посилення ефективного виконання гуманітарної місії, із закликом відновлення в рамках Руху Статутної Комісії по миру, посилення процесу співпраці і координації.
“За всі роки новітньої історії Товариство Червоного Хреста України чи не вперше зіткнулося з найскладнішим гуманітарною кризою. В Україну, в центр Європи, повернулася війна, – зазначив Іван Гнатович. – Ось уже чотири роки гинуть і отримують поранення десятки тисяч військових і цивільних осіб. Півторамільйонна кількість внутрішньо переміщених громадян, соціальна нерівність в суспільстві, зубожіння значної частини населення, обмежений доступ до медичних послуг, зростання інфекційних захворювань, психологічних розладів, зруйноване житло і соціальна інфраструктура на сході країни, погіршення соціальної та економічної ситуації, порушення норм міжнародного гуманітарного права – наслідки анексії Криму і збройного конфлікту в Україні. … Ми звертаємося до Вас із закликом посилити процес співпраці та координації для забезпечення припинення людських страждань, попередження криз і збереження прихильності до норм міжнародного гуманітарного права”.
Делегація ТЧХУ зустрілася з президентом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (МФТЧХ і ЧП) Франческом Роккою. В ході зустрічі обговорювалась ситуація в Україні та необхідність посилення підтримки Товариства з боку Федерації. Франческо Рокка запевнив у незмінній підтримці діяльності ТЧХУ як з боку Федерації, так і з боку Товариства Червоного Хреста Італії, особливо у напрямках розвитку регіонального співробітництва, молодіжного та волонтерського руху, надання гуманітарної допомоги.
Під головуванням Генерального директора національного комітету Товариства був проведений семінар для учасників конференції на тему «Посилення координації і співробітництва Руху (SMCC)». Товариство є єдиною пілотної організацією в Європі з розробки механізмів SMCC. В рамках семінару разом з головою Представництва Міжнародної Федерації в Україні Горхмазом Гусейновим, було представлено результати роботи по SMCC у 2017-2018 роках.
Крім цього, в ході конференції, представниками делегації Товариства було проведено ряд двосторонніх зустрічей з партнерами із Білорусі, Ізраїлю, Ірану, Італії, Катару, Литви, Люксембургу, Німеччини, Туреччини, Угорщини, Франції, Швеції. Більшість партнерів (Італія, Німеччина, Франція, Швеція) спрямовані на розширення регіонального співробітництва та підтримки місцевих ініціатив. Партнери готові продовжувати підтримувати організаційний розвиток Товариства, діяльність у сфері попередження та реагування на надзвичайні ситуації тощо.