Третій етап проекту “Тренер з міжнародного гуманітарного права”
28-29 жовтня в місті Дніпрі відбувся третій етап проекту «Тренери з міжнародного гуманітарного права». 11 майбутніх тренерів з Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей та міста Києва після сертифікації зможуть викладати МГП волонтерам та співробітникам Товариства, а пізніше – і цивільному населенню. Проект реалізується за підтримки Фінського Червоного Хреста. Майбутніх тренерів навчали фінські колеги, які є тренерами-волонтерами з МГП вже близько 10 років. Головна ідея проекту, що реалізуєтсья Червоним Хрестом в Україні – це розповсюдження знань про міжнародне гуманітарне за допомогою альтернативних методів навчання та побудова понтенціалу ТЧХУ на довгострокову перспективу. Для слухачів створюється комфортне середовище, основою якого є рівність і повага до всіх учасників навчального процесу.
Під час третього етапу учасники навчалися особливостям викладання саме МГП: як правильно доносити до аудиторії різні теми з МГП, як складати план лекції, які є види подачі інформації та як відповідати на нелегкі і іноді каверзні запитання слухачів. Особливу увагу було приділено сучасним викликам галузі, як-от: кібервійна, автономна зброя, тероризм тощо. Також учасники провели власні 10-хвилинні виступи з певної теми з МГП, після чого отримали цінні відгуки та побажання для майбутніх виступів. Попереду на тренерів чекає завершальний етап, на якому вони повинні будуть провести власну лекцію перед волонтерами та співробітниками Товариства.
Важливість проекту «Тренер з МГП» полягає в тому що, Україна є учасником усіх договорів у сфері МГП (Женевських Конвенцій 1949 р., Додаткових протоколів 1977 р. та інших міжнародних документів), відповідно до яких вона взяла на себе зобов’язання поширювати норми МГП в мирний час та під час збройних конфліктів. Товариство Червоного Хреста України відіграє допоміжну роль для держави в даній сфері. Товариство зацікавлене в тому, щоб його роль правильно розумілася в суспільстві серед різних цільових груп. Розповсюдження знань про міжнародне гуманітарне право – невід’ємна складова його реалізації, оскільки без знання та розуміння неможливо забезпечити дотримання вимог міжнародного гуманітарного права