Завершено тренінг для волонтерів «Вирішення конфліктів та ненасильницьке спілкування»
Києві пройшов тренінг для волонтерів «Вирішення конфліктів та ненасильницьке спілкування»
За підтримки Данського Червоного Хреста у столиці країни нещодавно відбувся завершальний у 4-річному циклі тренінг «Вирішення конфліктів та ненасильницьке спілкування», що базувався на методиці Данського центру вирішення конфліктів.
Впродовж чотирьох днів (11-14 листопада) одинадцять активних волонтерів та працівників Червоного Хреста України розвивали такі навички, як:
- Розуміння конфліктів;
- Аналіз конфлікту через тему/питання та відношення в конфлікті;
- Діалог та комунікація в конфлікті;
- Підхід Do No Harm («Не нашкодь»);
- 5 стилів поведінки у конфлікті;
- Дослідження усвідомлених та неусвідомлених поведінкових реакцій;
- Активне слухання;
- Комунікація на основі ненасильницького підходу;
- Дослідження жорстких слів і стереотипів та потреб, які стоять за ними;
- Використання ненасильницького спілкування «під атакою»;
- Підхід «Глибинна демократія».
Ще одна чудова новина: тренінг було вперше проведено майбутніми тренерками курсу Міла Макаровa і Марина Кожедуб, що пройшли 3-річний тренерський шлях за курсом «Вирішення конфліктів та ненасильницьке спілкування». Звичайно, їх підтримували постійні тренери курсу Анжела Старовойтова з мережі фасилітаторів діалогів «Основи свободи» та Артем Сівак, тренер програми «Інженери Порозуміння». Завершальним етапом підготовки Марини і Міли, як тренерів, буде менторський супровід учасників протягом місяця після курсу.
Отримані знання, навички і досвід учасники зможуть використовувати у своїй повсякденній діяльності у Червоному Хресті України. Тепер, зустрічаючись із складними чи конфліктними ситуаціями, вони зможуть поводитися усвідомленіше та конструктивніше.