Близько 32 000 якісних послуг щомісяця в кожній області — як соціальні помічники Українського Червоного Хреста підтримують тих, хто залишився на самоті

Близько 32 000 якісних послуг щомісяця в кожній області — як соціальні помічники Українського Червоного Хреста підтримують тих, хто залишився на самоті

Для мільйонів українців повномасштабне вторгнення стало часом вимушеної розлуки з рідними. Хтось провів на війну своїх близьких, хтось — в інші області України чи навіть за кордон, через що залишився на одинці з щоденними турботами.

Виклик самотності та невизначеності прийняв і Український Червоний Хрест. На постійній основі соціальні помічники здійснюють догляд вдома за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, які не мають змоги подбати про себе самостійно. Загалом 1330 соціальних помічників допомагають 7750 підопічним із повсякденними справами: закупівлею продуктів або ліків, гігієнічними процедурами, прибиранням, приготуванням їжі, супроводом до лікаря тощо. Але найголовніша підтримка — спілкування, терплячість та розуміння, які дають відчуття тепла та турботи.

«У кожній області ми намагаємось бути там, де є найбільша потреба. Під час збору потреб ми визначаємо категорії людей, за якими закріплюємо соціальних помічників. Навіть якщо людина фізично активна, вирішення соціально-побутових справ може бути для неї викликом з різних причин — тому ми поруч», — зазначає Зоя Погоріла, керівниця відділу опіки на дому Українського Червоного Хреста.

Найбільша кількість підопічних сьогодні у Тернопільській області – 490 людей, якими опікується 60 соціальних помічників. Це найвищий показник кількості людей на одного соціального помічника.

Напрям «Догляд вдома» Українського Червоного Хреста є прикладом діяльності, яка дозволяє дбати про найбільш вразливі верстви населення та забезпечувати не лише їх базові потреби, а й давати емоційну підтримку, що є не менш цінним.