Український Червоний Хрест став партнером міжнародної науково-практичної конференції «Біологічні, хімічні та екологічні загрози під час війни»
Конференція, що пройшла у Львові була присвячена питанням медико-біологічної, екологічної безпеки та захисту під час війни. Зокрема розглядалися міждисциплінарні методи запобігання цим загрозам та забезпечення готовності до них. Окрема увага приділялася аспектам застосування норм міжнародного гуманітарного права (МГП), що обмежує методи та засоби ведення війни. У заході взяли участь провідні науковці України та світу, а також представники органів державної влади, ДСНС та Українського Червоного Хреста.
Максим Зацерковний, радник генерального директора Українського Червоного Хреста, зазначив, що на жаль, сучасна війна несе ризики хімічного, біологічного та екологічного характеру. Тому, одним зі спільних пріоритетних завдань має стати підготовка до ефективного реагування на ці загрози. Український Червоний Хрест вже став лідером у сфері гуманітарного реагування та подолання наслідків надзвичайних ситуацій.
Він підкреслив, що участь у цій конференції дозволяє обмінятися досвідом у сфері реагування на критичні та надзвичайні ситуації, зміцнити партнерство з Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності та іншими науковими інституціями. Адже в умовах сьогодення – наука має стояти поруч з гуманітарною дією, а знання мають бути інструментом порятунку.
За участі представників загонів швидкого реагування Українського Червоного Хреста відбулися показові імітації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з медико-біологічними загрозами. Також, в рамках конференції пройшла презентація Добровільного звіту у сфері МГП Міноборони України та тренінг на тему міжнародного гуманітарного права, який провела Христина Дуда, тренерка-волонтер з МГП Українського Червоного Хреста.