«Поєдную традиції української культури та сучасні підходи до медицини» – Людмила, учасниця програми «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування»
Сьогодні Людмила – лікар інтегративної медицини, нутриціолог, бариста та співзасновниця етнопростору. Але так було не завжди. Останні п’ять років жінка жила в Києві, виховувала доньку та працювала в медичному центрі. Життя змінилося з початком повномасштабної війни в Україні, коли вона змушена була переїхати з донькою у Вінницю, до батька.
Там у 2023 році разом із подругою жінка відкрила арт-кав’ярню, яка стала місцем збереження української автентичності та популяризації крафтової продукції. У просторі, стилізованому під хату-мазанку, відвідувачі можуть відчути домашній затишок. У закладі панує тиша, немає стороннього шуму, що дозволяє відпочити та відновити сили. Щопʼятниці в арт-кавʼярні проводяться вечорниці для студенток музичного коледжу їм. Леонтовича. Під терапевтичну музику учасниці мають можливість відновити власний емоційний стан, що допоможе дбати про себе та оточуючих. На думку Людмили, українські жінки мають особливу енергетику, здатну відновлювати все, до чого торкаються. Саме ця сила допомогла їй рухатись вперед попри випробування.
Підтримкою для Людмили стала участь в програмі «Перезавантаження: розширення можливостей для працевлаштування», яка реалізується Українським Червоним Хрестом за підтримки Іспанського Червоного Хреста. Отримавши мікрогрант, вона придбала необхідне обладнання для кав’ярні. Жінка створила унікальну українську каву з сублімованими фруктами Поділля, а її фіточаї та натуральні соки корисні для здоров’я.