На Чернігівщині 7 тисяч людей отримали допомогу від Мобільних медичних бригад

На Чернігівщині 7 тисяч людей отримали допомогу від Мобільних медичних бригад

У Чернігівській області понад 7 тисяч українців отримали медичну допомогу від Мобільних медичних бригад Товариства Червоного Хреста України.

Під час війни в багатьох областях України люди мають обмежений доступ до медичних послуг, особливо у віддалених населених пунктах. Аби допомогти українцям, у тому числі і на деокупованих територіях, Товариство Червоного Хреста України запустило проєкт Мобільних медичних бригад – надання первинної медичної допомоги пацієнтам у віддалених населених пунктах області. У Чернігівській області проєкт реалізується спільно з Чернігівською ОДА.

Для допомоги та підтримки громадян Чернігівщини Товариство Червоного Хреста України організувало роботу 6 Мобільних медичних бригад: чотири з яких розпочали свою діяльність у червні, а ще дві – у вересні. За період роботи в області Мобільні медичні бригади здійснили понад 240 виїздів, під час яких відвідали 94 населені пункти та надали медичну допомогу майже 7 300 жителям.

«Наше завдання – підтримати державу в наданні первинної медичної допомоги там, де вона найбільш необхідна», – зазначив Олександр Бабенко, керівник Департаменту охорони здоров’я Червоного Хреста України. «Адже, зараз велика кількість людей оселилася там, де був невеликий попит на медичні послуги до війни, а також велика кількість людей на деокупованих територіях тривало не отримувала медичних послуг і зараз потребує посиленої уваги з боку лікарів».

«Ми вдячні організації за надану допомогу. Співпраця з Червоним Хрестом України принесла значні позитивні результати, і ми сподіваємось на її продовження заради нашої найскорішої перемоги, збереження життя та здоров’я українців», — наголосила заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк.

У складі бригад працюють 30 фахівців, які надають послуги первинної медичної допомоги пацієнтам там, де відсутня можливість фізично відвідати свого сімейного лікаря через пошкоджену інфраструктуру або ж через великі черги, спричинені масовою міграцією населення. Лікарі та медсестри Товариства Червоного Хреста України під час виїздів проводять:

  • огляди пацієнтів;
  • вимірюють артеріальний тиск;
  • визначають рівень глюкози у крові – глюкозометрію;
  • проводять пульсоксиметрію,
  • за потреби, дають необхідні ліки аби покращити стан пацієнта.

Ліки видаються на 3-5 днів, аби пацієнт мав можливість подолати критичний стан здоров’я та після звернутись до свого лікаря для більш ретельного обстеження.

З метою забезпечення максимальної ефективності діяльності, склад однієї бригади формується з сімейного лікаря, медсестри та водія. Робота бригад координується таким чином, щоб забезпечити підтримкою мешканців тих районів, які найбільше постраждали від війни. Також до роботи мобільної медичної бригади залучається районний лікар-педіатр для первинного обстеження дітей. Батьки отримають медичні рекомендації або направлення до профільних спеціалістів, що допомагає своєчасно виявити проблеми із здоров’ям дітей та підлітків.

Відтак:

  • 4 Мобільні медичні бригади обслуговують громадян Чернігівського району,
  • 2 Мобільні медичні бригади обслуговують Прилуцький район та населені пункти, що до нього прилягають.

Всього в Україні працює 67 Мобільних медичних бригад в 15 областях. Вони надали допомогу вже понад 53 тис. людей

Варто зазначити, у Чернігівській області з липня 2022 року працівниками Товариства Червоного Хреста України організовано надання підтримки людям літного віку, особам з інвалідністю, які потребують стороннього догляду та членами їз сімей в умовах війни на території України. Так, у рамках діяльності “Догляд вдома” від Товариства Червоного Хреста України, в Чернігівській області працює 24 соціальних помічника, завдяки яким допомогу та підтримку вже отримало 122 людини у десятьох населених пунктах регіону.