У ситуації соціально-економічної нестабільності важливою складовою безпеки людей є навчання населення навичкам надання першої допомоги. Навчальні програми Товариства сертифіковані Глобальним референт-центром Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, тому сертифікати, видані за підсумками тренінгів, визнають у 191 країні світу.

У 2018 р. 6-годинні тренінги з першої допомоги відвідали 6695 осіб; 12-годинні тренінги – 4292 особи; 48-годинні тренінги – 605 осіб. Участь у семінарах і майстер-класах взяли 5 550 осіб.

Проведено навчання першій допомозі в 45 населених пунктах уздовж лінії розмежування.

Товариство співпрацює з ГО «Пляжний патруль» щодо підготовки лайфгардів, а також з представниками державних структур, для яких володіння навичками надання першої допомоги входить до службових обов’язків: Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Збройних сил України, Цивільно-військового співробітництва ЗСУ тощо.

Викладацький склад напряму першої допомоги Товариства налічує 265 інструкторів і 47 тренерів.

Розвиток напряму:

  • оновлено довідники для населення з першої допомоги;
  • розроблено методичний посібник для інструкторів з першої допомоги;
  • матеріально-технічну базу поповнено 14 тренажерами для відпрацювання серцево-легеневої реанімації;
  • завершено впровадження єдиного бланку сертифіката для населення: кожен сертифікат має унікальний верифікаційний номер, зареєстрований у єдиній базі Товариства.