На Волині провели акцію приурочену до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

29 листопада 2019 року, напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в місті Луцьк Волинська обласна організація Товариства Червоного Хреста України провела акцію “Свічкова хода”.

Близько 1200  волонтерів з числа учнівської та студентської молоді, представників релігійних конфесій, урядових та неурядових організацій об’єднала червона стрічка – символ надії на майбутнє без СНІДу.

Учасники акції  з плакатами-гаслами, інформативними прапорцями, літературою з профілактичною тематикою на тему ВІЛ/СНІДу та лампадками здійснили «Свічкову ходу» від Луцького базового медичного коледжу вулицею Лесі Українки до Театрального майдану міста Луцька, щоб викласти стрічку з запалених лампадок. Головна ідея заходу – долаючи стигму, заохотити до підтримки ВІЛ- позитивних людей.

Під час мітингу виступили: головний лікар обласного центру з  профілактики та боротьби зі СНІДом – Олена Макаренко, священники Православної Церкви України протоієрей Микола Цапюк та протоієрей Ігор Савієвський. Виступаючі надали присутнім інформацію про показники ВІЛ/СНІДу на сьогоднішній день в Україні, області, місті та ще раз наголосили, що лише від нас залежать наші здоров’я та життя.

На закінчення заходу, в знак поваги та в пам’ять про померлих від хвороби XXI століття, присутні на майдані провели хвилину мовчання.