Інформування про мінну небезпеку рятує людські життя на сході України

Вже п’ятий рік проблема замінованих та потенційно небезпечних територій залишається однією з найактуальніших у зоні ведення бойових дій на Донбасі. Особливо місцеві жителі, які проживають поблизу лінії розмежування або в населених пунктах, де раніше відбувалися бойові дії, кожен день стикаються з ризиками мінної небезпеки та вибухонебезпечних залишків.

Товариство Червоного Хреста України реалізує програму «Більш безпечніша поведінка / підвищення обізнаності населення про ризики мін та вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ)» в Донецькій та Луганській областях за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Уже пройшли навчання 13 волонтерів-тренерів з Авдіївки, Мар’їнки, Красногорівки в Донецькій обл. і Сєвєродонецька, Гірського, Золотого в Луганській обл. Тренери програми з 2018 року формують у місцевого населення навички безпечної поведінки на випадок знаходження вибухонебезпечного предмету. І ця діяльність не є марною.

5 березня учень 8-го класу Золотівської опорної загальноосвітньої школи №5 йшов додому і побачив розтяжку на узбіччі дороги. Хлопець, який раніше прослухав інформацію щодо правильної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів від тренерів з мінної небезпеки Товариства Червоного Хреста, не розгубився і не пішов далі, а обережно відійшов і зателефонував класному керівнику. Прийшовши до школи, він детально розповів про місце знаходження небезпеки, і вчитель одразу викликав поліцію, яка приїхала, огородила і вилучила знахідку. Завдяки вчинку школяра ніхто з місцевих жителів не постраждав. Це є дуже важливим прикладом, що спонукає розвивати програму з інформування населення про ризики мін для мінімізації нещасних випадків, оскільки кожен може опинитися в складній ситуації і завдяки цим корисним знанням можна уникнути трагедії.