Патронажна служба

Патронажна служба Червоного Хреста – найтриваліший і найуспішніший проект Товариства Червоного Хреста України за всі роки його існування.

Патронажна служба, заснована в 1961 році, має на меті надавати безкоштовну медичну допомогу, здійснювати догляд та соціально-побутове обслуговування самотніх непрацездатних громадян похилого віку, інвалідів, ветеранів війни та праці, а також проводити освітні та профілактичні програми серед населення.

Крім надання медичної допомоги за призначенням лікарів, патронажні сестри здійснюють індивідуальний догляд за хворими, вирішують багато питань, пов’язаних з наданням побутових послуг, організацією консультацій лікарів, влаштуванням пацієнтів до будинків-інтернатів тощо.

Здійснюючи медико-соціальне обслуговування, організації Товариства в першу чергу приділяють увагу самотнім громадянам похилого віку та інвалідам, які частково або повністю втратили здатність до пересування й самообслуговування. Щорічно допомогу отримують близько 150 тис. підопічних патронажної служби.

Патронажна служба займається не лише обслуговуванням підопічних на дому, а й має розгалужену мережу своїх закладів. Медико-соціальна допомога підопічним надається в медико-соціальних пунктах першої допомоги організацій Товариства тощо.