Мінна небезпека

МІННА НЕБЕЗПЕКА

ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО РИЗИКИ МІН І ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАЛИШКІВ ВІЙНИ

Збройний конфлікт на Сході України спричинив чимало негативних наслідків, які впливають і, на жаль, ще досить довгий час будуть впливати на повсякденне життя мешканців не тільки Донецької та Луганської областей, а й усієї території України.

З липня 2015 року Товариство Червоного Хреста України за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста реалізує проєкт щодо зникнення ризиків від мін і вибухонебезпечних наслідків війни. Основне завдання проєкту – підвищити обізнаність вразливих верств населення про проблему мін і вибухо-небезпечних наслідків війни. Зусилля сфокусовані на інформуванні жителів населених пунктів у зоні конфлікту, а також внутрішньо переміщених осіб.

Найголовнішу роль у реалізації проєкту ББП/ПО відіграють волонтери місцевих організацій ТЧХУ, саме вони передають мешканцям найбільш наближених до лінії зіткнення населених пунктів важливу інформацію, яка здатна зберегти життя. Найчастіше волонтери-інструктори проєкту є мешканцями тих населених пунктів, в яких вони проводять інформаційні сесії з мінної небезпеки, завдяки чому інформація, яку отримують від них місцеві жителі, є найбільш актуальною, оскільки людина, яка безпосередньо проживає на тій чи іншій території, краще обізнана про поточну ситуацію.

Проєкт ББП/ПО охоплює велику кількість населення, що проживає уздовж лінії розмежування. Впродовж 2021 року волонтерами-інструкторами з мінної небезпеки Луганської та Донецької обласних організацій ТЧХУ проводились інформаційні сесії з мінної небезпеки, завдяки яким про безпечну поведінку дізналась достатньо велика кількість населення, у тому числі мешканці населених пунктів:

  • у Луганській області: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Щастя, Гірське, Новоайдар, Кряківка, Кримське, Трьохізбенка, Станиця Луганська;
  • у Донецькій області: Маріуполь, Волноваха, Мар’їнка, Красногорівка, Курахове, Новомихайлівка, Кам’янка, Андріївка, Орловське, Славне, Степне, Парасковіївка, Новотроїцьке, Стрітенка, Авдіївка, Слов’янськ, Краматорськ.

Співробітники та волонтери ТЧХУ безперервно працюють над удосконаленням використовуваних інформаційних матеріалів та проєкту в цілому. Для цього на постійній основі проводиться моніторинг інцидентів, пов’язаних із мінами та боєприпасами, що не розірвалися або були покинуті. Це дозволяє направляти роботу на найбільш пріоритетні райони та вчасно коригувати інформацію, яка використовується під час проведення інформаційних сесій.

Також Товариство сприяє формуванню безпечної поведінки співробітниками/волонтерами Товариства серед постраждалих громад задля зниження їх вразливості до ризиків та розширення їх спроможності у боротьбі зі збройною небезпекою.

Проводиться робота з адвокації та посилення співпраці й партнерства із громадами, громадянським суспільством, державними органами влади та приватним сектором для підтримки цілісних, інтегрованих рішень, керованих громадою, для посилення спроможності реагування на збройну небезпеку.

Червоний Хрест України розширює географію програм БП/ПО України серед співробітників, волонтерів Товариства та місцевого населення за допомогою інтервенцій, які відповідають місцевому контексту, аналізу потреб та спрямовані на найбільш вразливі категорії населення.

Товариство проводить інформаційну діяльність та інформує про ризики серед населення щодо профілактики туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань, та щодо профілактики неінфекційних захворювань (здоровий спосіб життя для різних вікових груп).

Відеоматеріали:

Нормативно-правова база:

Закон України “Про протимінну діяльність в Україні”

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. №444 “Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях”

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 р. №1207 “Про утворення Національного органу з питань протимінної діяльності”

Підписатись: