Служба розшуку: загальна інформація

СЛУЖБА РОЗШУКУ

Здійснення розшуку є однією з найдавніших і традиційних сфер діяльності Міжнародного Червонохресного Руху. Накопичений роками досвід застосовується передусім у розшуку членів родин, роз’єднаних під час війн і збройних конфліктів.

Головна перевага Міжнародного руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, що має особливе значення для розшуку, полягає в тому, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста та національні товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця в світі,  працюючи разом згідно положень Женевських конвенцій, Додаткових Протоколів та основоположних принципів Руху, складають Всесвітню Мережу Червоно хресного Руху з відновлення родинних зв’язків.

Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України була створена у червні 1992 року і є офіційно визнаною службою в Україні, яка безкоштовно згідно з міжнародними правилами здійснює заходи по встановленню долі членів родин, які постраждали внаслідок збройних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій в світі.

Розшук здійснюється через партнерські національні товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця за кордоном та архівні установи. Служба розшуку не володіє власними архівними фондами.

Основні напрями діяльності Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України:

  • РОЗШУК, З’ЯСУВАННЯ ДОЛІ РІДНИХ  ТА ВІДНОВЛЕННЯ РОДИННИХ ЗВ’ЯЗКІВ:
  • Розшук цивільних осіб, зв’язок з якими втрачено внаслідок Другої світової війни (Заява: Зразок №1);
  • З’ясування долі військовослужбовців, які під час Другої світової війни пропали без вісти або потрапили до полону (Заява: Зразок №1);

* Щодо розшуку інформації стосовно долі військовослужбовців Радянської Армії, запитувач має можливість особисто здійснити первинну перевірку на наступних сайтах: http://dokst.dehttp://obd-memorial.ru  та веб-порталі www.krigsgraver.no (щодо території Норвегії)

  • З’ясування долі рідних, до яких були застосовані політичні репресії (Заява: Зразок №1).
  • РОЗШУК ТА З’ЯСУВАННЯ СТАНУ МОГИЛ військовослужбовців, які загинули під час Другої світової війни за кордоном (Заява: Зразок № 2).

* Щодо розшуку інформації про місце поховання військовослужбовців Радянської Армії, що загинули  під  час  Другої  світової  війни, запитувач має можливість особисто здійснити первинну перевірку на наступних сайтах: http://dokst.de, http://obd-memorial.ru  та веб-порталі www.krigsgraver.no (щодо території Норвегії).

  • РОЗШУК ДОКУМЕНТІВ, які підтверджують перебування громадян в нацистських концтаборах, гетто та на примусових роботах за межами України під час Другої світової війни (Заява: Зразок № 3).

* Значна частина інформації щодо осіб, які постраждали від нацистських переслідувань, зберігається в архівах Міжнародної Служби Розшуку. Web-сайт МСР: International Tracing Service

  • РОЗШУК за кордоном ЧЛЕНІВ РОДИНИ, зв’язок з якими втрачено внаслідок сучасних збройних конфліктів, під час стихійних лих, техногенних катастроф та  внаслідок сучасних міграційних процесів. (Заява: Зразок №1, Зразок 4).

** Для з’ясування питань щодо можливостей здійснення розшукових заходів по цьому напряму, ініціатору розшуку в кожному конкретному випадку слід попередньо проконсультуватися у відділі розшуку Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

Підставою для початку розшуку є письмове звернення до Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України з докладною інформацією про особу, яку розшукують,  та запитувача (повна поштова адреса запитувача обов’язкова).

Важливою умовою прийняття запиту з розшуку за кордоном є критерії прийому запитів в службах розшуку партнерських національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця.

Розшук осіб за межами України потребує певного часу, як правило не менше року, що залежить від національного товариства, куди надсилаються запити.

Роз’яснення щодо процедури розшуку можна отримати у відділі розшуку Національного комітету або в обласних організаціях Товариства Червоного Хреста України за місцем мешкання заявника.

Увага! Рідні та близькі просять відгукнутись! (переглянути оголошення)

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Служба розшуку Товариства Червоного Хреста України продовжує роботу з надання послуг з розшуку та відновлення родинних зв’язків.

З огляду на превентивні заходи, пов’язані з коронавірусною інфекцією COVID-19 в Україні та світі, та в умовах карантину деякі види нашої діяльності обмежені: особистий прийом громадян тимчасово припинено; ми лишаємось з Вами на зв’язку за телефонами: +380 66 250 9957, +380 96 304 4375, +380 63 979 3830 та електронною поштою: rfl@redcross.org.ua.

Будьте на зв’язку зі своїми рідними!

Пам’ятка: якщо Вас госпіталізують або розміщують на обсервацію

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Контакти:

Національний комітет
Товариства Червоного Хреста України
Відділ розшуку
вул. Пушкінська, 30,
м. Київ, 01004

тел./факс: +38 (044) 235-10-96

e-mail: rfl@redcross.org.ua

web: http://redcross.org.ua/rfl